28 dhjetor 2005, 7:00
Doughnuts brumë maja pasta :
nga Sandra
9 komente
 • Postimet rastësishme

  image rastit
  Tjegull bajame


  image rastit
  Tortano Crown Royal Dyqan buke, Brooklyn
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 vota, mesatarja: 5 nga 5)
  Loading ... Loading ...
  1,423 shikime

  Donuts Round: Soufganiot


  Dje, për ndezjen e qiri 3 e Hanukkah drejt Izraelit, me famshëm soufganiot e saj, donuts gjithë shumë afër krapfen apo italiane Bomboloni gjermane, dhe zakonisht e mbushur me krem krem karamel, jam apo çokollatë ! Për ne, ata u shërbyen vetëm lloji i sparkly sheqer .. tani për tani, mirë testuar!

  Soufganiot e Izraelit

  La Ronde des Beignets: Soufganiot - Soufganiotspa010 (Për njëzet soufganiot)

  • miell 650-700g plain
  • 20g buke freskët maja
  • 2 vezë
  • 1 gotë me ujë (140ml)
  • 1 filxhan qumësht soje (140ml)
  • 1 / 2 filxhan vaj (60ml)
  • 1 majë e kripë
  • 40g sheqer
  • 1 pako sheqer vanilje
  • sheqer akullore apo sheqer pluhur për fshirje e pluhurit

  Në një amfiteatër i madh, të kombinuar miell, kripë dhe sheqerna. Bëni një mirë në qendër dhe pour në të lëngshme, maja u shpërbë dhe vezët (ju gjithashtu mund të shpërndajë para-maja në ujë apo qumësht). Përzierje me një shpatull ose me dorë (zgjedhja ime) për të formuar një top të brumë. Gatuaj disa minuta deri sa të bëhet brumë të butë dhe elastike. Cover dhe le të rritet 1:30.
  Hidh e para në një punë floured lehtë, dystohet me pëllëmbë të dorës tuaj dhe përhapjen e të butë me okllai me një trashësi prej rreth 1 cm. Heq raunde me një gotë e 7-8cm në diametër. Cover dhe le të rritet orë 1 30min.
  Nxehtësia e naftës: një pjesë të vogël të zhytur në brumë duhet të kthehemi menjëherë pa Browning shumë shpejt. Fry 3 ose 4 fritters në një kohë në varësi të madhësisë të fryer sa më shpejt që ata janë të thekur në njërën anë, nga ana e atyre për të gatuar në anën tjetër. Thahet mbi letër peshqir.
  Para se të shërbejnë, sasi e vogël me krem ëmbëlsirash, mbushur me gjalpë ose pelte, lulushtrydhe i dobësuar në një ujë të ngrohtë pak duke përdorur një shiringë me një gjilpërë apo një domosdoshmëri, e vënë atë në një qese letre me sheqer pluhur, të ngushtë dhe dridhen!

  La Ronde des Beignets: Soufganiot - Soufganiotspa017
  <- Shiko recetë Oliebollen

  Imprimer ce Post Print This Post

  Copyright © 2005 Sandra

  Ju mund të jetë


  Beignets per Mardi Gras

  Donuts Round: Sfenj

  Donuts Round: Oliebollen
 • Përkthyes

 • Mendimi juaj për këtë Blog

  Fundit më Hën, 22:28

  moustic: korrespondon me pluhur pjekje dhe pluhur pjekje në një qese të ...

  "Lini mendimin tuaj
 • Çfarë unë jam bësh ...

  Posting cicërimë ...

  Powered by Tools Twitter .

 • Twitter për @ sandraavital
 • CANON A Shoku im

  Epi skeptër Kakao & mise en Vendi Gjëmim Për kënaqësinë Fjalor Log - DBers dhjetor '08 Rrushit dhe verës - Light & Shadows Carmel prevede
  Shiko më shumë photos>
 • Arkiv

 • Libra referencë

 • DMBLGIT

  2 Lista e ngrënshmëri + përgjithshëm
  ngrënshmëri
  Origjinalitet
 • Online

 • Kush & Ku?


  Technorati Profile
 • Dhurata Idea • TasteSpotting

 • Popullariteti faqe Feedjit jetojnë

 • PageRank

 • Prova Digg Fix në sajë të ESHTE caching nga wp Super Cache !