• Temat e mbuluara

 • Studim mbi turshi

 • Respektimi

  Thank you Cliffano Subagio për ndihmën tuaj ...
  Ju detyrohem madh kohë.
  Website optimizuar për Firefox / krom.


 • Creative Commons License
  Kjo punë është e licencuar sipas një Creative Commons License.
 • 7 shkurt 2006, 8:08 am
  Uncategorized
  nga Sandra

 • Artikull i rastit posts

  random image
  Croquets bajame


  random image
  Crema Catalana me erëza
 • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading ... Loading ...
  61 shikime

  KiKiVeutVoter?


  Dhe voilà! Edicioni i 5-të KKVKVK ardhur në një fund dhe për të mbajtur edhe ju, ajo ka mbledhur .. tadainnnnn .. 30 pjesëmarrës! Papara në historinë e famshme të lojës Manue! Pranimin e fotot si shkova nga njëri-tjetrit duke vënë në dukje të papritur të popullaritetitkëtë botim version dhimbje, përpjekje dhe të vështirë ajo ka shkaktuar dy sfida dukeshin të të lirohet, dhe rezultatet e më shumë se sa të tjera mbresëlënëse! Unë mendoj se kjo mund të ketë qenë më pak të vështirë për të gjykuar në shije për shkak të vizuale pikëpamje, është .. pff .. ju do të shihni!

  Duke klikuar mbi foto, ju do të gjeni të gjitha entries: Mirë vizitë!

  KiKiVeutVoter??? - sandrakavital (Në qoftë se lidhja nuk punon për ju, provoni here)

  Votimi është i thjeshtë: t'i japë numrin e të photo përmendur më lart në Slideshow (ju mund të përdorni të zmadhues!). Dhe nëse doni të dini më tepër rreth vicissitudes e prodhimit, këtu janë të lidhjeve të pjesëmarrësve, në rend alfabetik (madje edhe për M dhe P IMOSA APILL;):

  1. Aline për tim kafshe, my hobbies dhe Moa
  2. Cancrelune për Librin e mia Little kopshtarisë
  3. ZRRAC për cookies, muffins dhe Co
  4. Clemence për të mëkatit të pangopësi
  5. Qofte per Croq'Cuisine
  6. Deborah në e Agapes
  7. Delphine për stufë me tub
  8. Për Dorian Por pse mund të them se ..
  9. Z. Daoudi për Dhjetë gishta Z. Daoudi
  10. Fixhi Fidji Passion Boulange
  11. Flo
  12. Gracianne për Un dimanche à la campagne
  13. Imen për të Tambouille e Zitounette
  14. Julie të Cookbook droguar
  15. Lilizen për Gastronomades
  16. Loupiti për të Kuzhina Loupiti
  17. Manoli për 3 Si Pommes
  18. Manue për të popotte Manu
  19. Marie-Laure për O Delices
  20. Marion
  21. Camille për L'Assiette mimozë
  22. Anne Papilles dhe Nxënësit
  23. Sali për vanilje dhe çokollatë
  24. Salwa për Sahten
  25. Katti për analizat e mia në kuzhinë
  26. Sophie për të lumturi e Sophie
  27. Për Sophie Sweet kripur
  28. Zorra për Kochtopf
  29. Zoubida për Kitchen e Kulturës
  Bravo për të gjithë, unë kam mësuar për të organizuar këtë çështje 5 të KKVKVK dhe unë jam shumë shumë i lumtur trèèèès e suksesin e saj. Merciiiiii !!!!!!!! Dhe ju falenderoj për të hubby tim i cili ka vene fun dhe një mënyrë efektive për të gjithë e admirojnë fotot tuaja!
  E votave janë të hapura, keni deri të enjten në mesnatë,rast se ju!

  Dhe thank you gjithashtu, më thoni nëse ka ndonjë gabim ose lidhje çmimin photos!

  Imprimer ce Post Print This Post

  Copyright © 2006 Sandra

  Ju mund të

 • Jo lidhur posts
 • 7 shkurt 2006, 8:43 am
  nga Marion


  thank you sidomos për të Avital Z. dhe Znj!

  7 shkurt 2006, 8:59 am
  nga Debo


  Në fakt, thank you to our "bakers" preferuar ...
  Të votoj për 9: Pretzels e z. Daoudi!!

  7 shkurt 2006, 9:48 am
  nga cancrelune


  Unë të votojnë për të 29, e me një pretzels P! Ata janë super beaus dhe përveç, ka një video që tregon se sa për të bërë!

  7 shkurt 2006, 9:55 am
  nga smiley


  Unë të votojnë për "të dielën në Country"
  është e bukur caption!
  thonë, kur Unë të klikoni në foto asgjë nuk ndodh (okay, I surfed përmes links), por unë për të kërkuar të dini se kjo ishte normale?

  7 shkurt 2006, 10:00 am
  nga marion2lunes


  Të votoj për pretzels 5 (I hesitated një kohë të gjatë me ato të Dorianne mbllaçit të!), Ata janë të plasaritur dhe të artë të thoshte atje! :)

  7 shkurt 2006, 10:09 am
  nga Gracianne


  Sandra dhe z. Avital, ju falënderoj për punën që keni bërë. Fotot e projeksionit është shumë e suksesshme, ju janë kryetarët e të dyja.
  Të gjej shumë të vështirë të zgjedhin mes të gjitha këtyre pak masterpieces. Zgjidhni Zoubida, nr. 29, për Pretzels e tij të bukura dhe cilësinë e saj veçanërisht sqarimet për bileta për dygjuhësh dhe video se unë e kam përdorur shumë formësimin tim Pretzels. Përveç kësaj me ca Kikiveu do thyejnë magjistare :)

  7 shkurt 2006, 10:12 am
  nga Avital


  Binette, jo ajo që nuk është normale! I kontrolluar it works: kur ju klikoni mbi foton, ju keni një faqe hyrëse në të cilën ju klikoni pastaj përsëri ju klikoni mbi vizatimi!

  7 shkurt 2006, 10:34 am
  nga barbapapanougat


  Të votoj për 5 (për Croq'Cuisine qofte) është në të vërtetë pretzels nga fëmijërinë time ... trajtojnë një e vërtetë!!

  7 shkurt 2006, 10:35 am
  nga Sophie


  Të votoj për 12 (I hesitated shumë me 5 dhe 14)

  7 shkurt 2006, 10:53 am
  nga z. Avital


  "You're right, Tereza, që e di se çka do të zgjidhni ...
  Ata janë të gjithë shumë të mirë, madje edhe e bukur, por unë nuk qesh kishte parë edhe natën e fundit nga layout ... por tani që unë jam infektues lart, unë kiffe në atmosferë e dinte se të gjithë e në postin e tij insufler .
  Shkurtimisht tha se të gjithë të mrekullueshëm, tha se të gjithë fitues, ai kujton mua e Zhak Martin, atëherë deri në të rinjtë, dhe vive le N ° 3.
  btw, Thank you Lady tim, pa të cilin unë nuk do të dinë se çka duhet të bëni me ato netë të gjatë, pa një blog për të formatin HTML apo një faqe të debug, I love you edhe këtu ..

  7 shkurt 2006, 11:13 am
  nga Anonim


  I admired gjitha pretzels, përtypni I liked në secilin por pasi ai duhet të zgjedhë, kam votuar për ata që e Dorianne (nr. 8). Sandra falenderoj për këtë KK, të cilat lejohet mua që të bëjnë një specialiteti i Alsace që mua më pëlqen.
  Qofte

  7 shkurt 2006, 11:39 am
  nga lilizen


  What a great job dhe Sandra Sandra M. (të Virve humoristèque, e cila I appreciated). Hats off mrekullueshme në këtë organizatë! Të votoj Zoubida numrin 29, pa të cilin unë nuk do të ishte kurrë shpërtheu në pretzels ... apo régalée.

  7 shkurt 2006, 11:55 am
  nga Papilles dhe Nxënësit


  Ministrinë e Brendshme jo plus ai nuk fut faqe. I rikthyer në orët

  7 shkurt 2006, 12:39 pm
  nga z. Avital


  Na falni, e gjakut tim është akull, unë m'apperçois me tmerr, se kjo faqe kërkon qq PBS futur Internet Explorer 6, Më vjen keq, por unë nuk mund të bëjë asgjë ku jam unë, nëse nuk keni një browser më shumë performances (Mozilla-s, për shembull), por e drejtpërdrejtë adresën e faqes që përmbledh e aplikacioneve:
  http://tankg.free.fr/kkvkvk.htm

  7 shkurt 2006, 12:41 pm
  nga San Frangins


  Unë ngurronte ndërmjet 5 dhe 8 të votoj ... 8, pretzels e Doriannn ;)

  7 shkurt 2006, 1:03 pm
  nga Manoli


  Çfarë këtë yll gjevrek dhe veçanërisht atë entuziazëm! Unë shoh se ne kemi qenë shumë e shumë të tjerë që ta gëzojnë të kuptojë dhe të shijojë ...

  Very nice shots, e vështirë për të zgjedhur ... por si ajo duhet, të votoj për ata që e z. Daoudi (Foto nr 9).

  FYI I shtuar një foto të re në blog tim, këto janë pretzels bëri natën e fundit. Ing mua recetë edhe më e thjeshtë dhe e lehtë për të bërë.

  Vivement l'Edition nr 6!

  7 shkurt 2006, 1:04 pm
  nga flo


  kjo është një torturë për të parë këto fotografi me para vaktit!
  Unë nuk do të shkojnë për të marrë një gjevrek mua! voila!
  dhe pastaj të votoj për 4

  7 shkurt 2006, 1:21 pm
  nga Sali


  Ohlala! Çfarë pretzels mrekullueshme! Është e vështirë të zgjidhni ...
  Mirë do ... Unë kam vendosur do të votojnë për 7, Delphine de Poele tub sepse ato duken crousillants me një ngjyrë të bukur të artë dhe në brendësi të buta.
  Anyway, thank you Sandra dhe z. Sandra biensur për këtë 5. Edicioni ishte një lumturi të vërtetë!
  Et vive le Kikiveut!

  7 shkurt 2006, 1:26 pm
  nga Manu


  Të votoj për Loupiti, nr 16 sepse unë i pëlqente time duken të tij o ))))!
  Bravo për të koha e kaluar në këtë lojë të jetojnë!

  7 shkurt 2006, 1:39 pm
  nga clem


  Unë dhe të votojnë për kibble tij nr 5. pretzels këto janë të bukura dhe të kërkoni shijshme!

  7 shkurt 2006, 1:54 pm
  nga Scherneel


  Unë Fixhi votave, për shkak se janë të mëdha pretzels klasës!
  Numri 10 :)

  7 shkurt 2006, 2:16 pm
  tim nga një orë


  Mirë, E humba data, unë kam bërë, por unë nuk shkojnë ... Unë organizojnë veten më mirë (sido që të jetë, ata ishin të shëmtuara si çdo ...)! Por unë ende i votave: 1 votė për qofte të Croq'cuisine.
  Dhe ju të lumtë për organizimin e këtij KKVKVK!

  7 shkurt 2006, 2:41 pm
  nga Zoubida


  Excellent organizimin dhe Z. Znj Avital. Bravo!
  Të votoj 15, Lilizen. Sapo pashë fotografinë e tij unë i plasaritur diell pretzels!

  7 shkurt 2006, 3:37 pm
  nga soizicuisine


  ajo është shumë e fortë për të votuar, ata janë të gjitha të bukura. I'd vend nuk zgjedhin bis'

  7 shkurt 2006, 3:45 pm
  nga barbichounette


  Unë dua që të votojnë për n 27: Sophie për "Sweet dhe trumzë"
  Por unë duhet të them se unë shpenzuar disa herë për të parë fotot dhe të shqyrtojë dhe ishte shumë e vështirë për të bërë një zgjedhje ... Një speciale n përmendur për 29 për shkak të vërtetë ideja e video ishte great! ! Thank you all ....
  Barbichounette

  7 shkurt 2006, 4:52 pm
  nga penglobe


  një pjesë e vogël e ulët papillae dhe wards ... it's nice të mendojnë për ata që kanë alergji ushqimore dhe dua që për këtë blog

  7 shkurt 2006, 4:53 pm
  Benoît nga Lapierre


  i kripur / e ëmbël

  7 shkurt 2006, 5:50 pm
  nga Anonim


  Të votoj për 8!
  Photo bukur dhe e bukur ... gjevrek

  7 shkurt 2006, 7:01 pm
  nga Fixhi


  Wow çfarë pune dhe ju falenderoj z. Avital Avital z'aussi :)
  Im shkon për votim Loupiti (Nr. 16)
  pretzels e saj janë të Xhehennemit.
  Urime për të gjithë pjesëmarrësit :)

  7 shkurt 2006, 7:53 pm
  nga bonheursdesophie


  Thank you Sandra dhe z. Avital për këtë të bukur layout. Shumë e vështirë për të zgjedhur në fakt. Por një grusht shteti të vogël de coeur pour le N ° 9

  7 shkurt 2006, 7:56 pm
  nga juliekalouch


  Të votoj për pretzels hokej mbi bar, nr 5! ata duken super mirë! Unë hesitated por me ata që m'allechaient Dorianne too! Unë qëndruar në tradicionale!

  7 shkurt 2006, 8:33 pm
  nga Marie-Laure


  Të votoj për pretzels Lilizen e nr 15. Looks like zemrat!

  7 shkurt 2006, 9:21 pm
  nga Elvira


  Ajo do të jetë e vështirë për të zgjedhur ... Ato janë të gjitha në mënyrë pretty!

  7 shkurt 2006, 9:29 pm
  nga Avital


  Julie, për info, recetë e më shumë është se e Dorianne, qofte ka zgjedhur një tjetër e cila i jep një textured brioche (ai përmban 1 vezë dhe sheqer, ashtu si e gjevrek vitin e ri i cili është një kulaç!. se e Dorianne (minave) është vërtetë një bukë brumë.

  7 shkurt 2006, 9:59 pm
  nga piùpiù


  Të votoj # 5!
  Por zgjedhja është ende e vështirë, përgëzime për të gjithë pjesëmarrësit:))

  7 shkurt 2006, 11:20 pm
  nga Flo 2


  Të votoj 5.
  Urime për të gjithë!

  7 shkurt 2006, 11:54 pm
  nga Anonim


  Unë të votojnë për numrin 9, këto janë shumë të bukur të vogël pretzels

  8 shkurt 2006, 10:10 am
  nga Marion


  Më në fund të vendosë mua, unë të votojnë për # 5. Sigurisht, kur ju keni një çështje gjithashtu elegant, ajo merr të gjitha votat.

  8 shkurt 2006, 10:32 am
  nga Anonim


  Të votoj # 5! ata duken shumë të shijshëm

  8 shkurt 2006, 10:35 am
  nga Khala


  Unë flo mbështet në mënyrë të votoj 2 # 11

  8 shkurt 2006, 10:51 am
  nga Belleble


  Asgjë nuk duhet të bëni me KKVKVK: ju e dini site http://www.cannelle.com/RECETTES/recettes.shtml? Ky është një përkushtim për të bakery dhe ka një numër të recetave. Kur ra mbi, menjëherë I thought of you!

  8 shkurt 2006, 11:27 am
  nga Julie


  Hard drive, I like prezantimin e 4, e ata Sophie (27), por unë të votojnë për Doriannn! Për shkak se familja e tij përkujtoj mua e minave, ato janë të artë dhe të gjitha kanë të ndryshme dhe kokrra I love saj banesë!

  8 shkurt 2006, 11:33 am
  nga Avital


  Belleble, unë e di shumë mirë kanellë (një referencë!) Cila është në faqet e mia në shije. It's nice kanë për të menduar e mua!

  8 shkurt 2006, 12:16 pm
  nga Dorian


  Vështirë, e vështirë ... shumë e mirë që ju të gëzojnë herë!
  Kështu që unë të votojnë për Sandra për organizimin dhe zotėrinj ... për të njëjtën gjë me këtë flokët miqësore që do të thotë se çdo gjë është e bukur ;-) I like ndryshe plotë, të plotë, të plotë dhe unë mendoj se bloget tona janë më shumë se thjesht Katalogjet e të ardhurave, por edhe vende me të vërtetë pjesë e jetës, si dhe në atë në më të tregoj se unë ... në mënyrë Gracianne histori! oops ... atë që tashmë është numri? 12 Unë besoj ... dhe shkoni lexoni blogs atje janë me të vërtetë të bukur për të zbuluar gjëra ...! Por pse oops ... sorry ...

  8 shkurt 2006, 12:36 pm
  nga Patrick


  Më së fundi për të votuar Dorian 8

  8 shkurt 2006, 4:09 pm
  nga Imen


  Të votoj për Fixhi .... Thank you të z. dhe znj Avital, unë kam qenë shumë i lumtur për të marrë pjesë!

  8 shkurt 2006, 5:38 pm
  nga Garance


  Kështu që unë arriti pas betejës kështu:
  -të mos kenë kohë për të "konkurrojnë"!
  vu të gjithë pjesëmarrësit (thank you Mr Avital)
  të plotë të zbuluar blogs, thank you
  dhe për të votuar është e vështirë, sepse çdo njeri ka të tij personal touch por kam pak të forta për:
  4 / Clémence, kam dashur të hap fotot -
  Dorian Ata që janë të bukura dhe më pas të gjithë të tjerët në rrugën e tyre ..
  Sandra keni pasur një ide të madhe dhe ju e keni shansin për të patur një burri i cili e bën si e doni deklaratat që !!!!!! lol
  bises a vous 2 ....
  Garance

  8 shkurt 2006, 7:14 pm
  nga Marcia


  Allez hop, nuk je mi votojnë vetëm në qoftë se unë photo craque mesazhet në shumë ... Kështu që unë e restreinds vizuale Haaaa ... sually nëse ne mund të provoni!! Unë mendoj se foto numër 12 është shumë i bukur

  8 shkurt 2006, 8:09 pm
  nga clem


  thank you for your votave madder!

  8 shkurt 2006, 8:42 pm
  nga Audinet


  I qofte votimi për shkak të gjej shumë të bukur (Nr. 5).
  dhe një speciale për përmend Manu ... kush i mbijetuan amortizimi dhe persevered!

  8 shkurt 2006, 9:14 pm
  nga loupiti


  Të votoj lili, numër 15. Bravo dhe ju falenderoj për të Avital dhe të gjithë pjesëmarrësit, është një adhurim për të parë të gjitha këto pictures!

  8 shkurt 2006, 10:00 pm
  nga sophiezig


  Urime për të gjithë pjesëmarrësit vraiemnt është i suksesshëm atëherë unë kam longuementhésité midis 8 9 15 dhe 19 maj kam tim përfundimtar për zgjedhjen e nr 9 I shohim përpara në fazën tjetër të KKVKK të jetë në gjendje të pjesëmarrës's my turn

  9 shkurt 2006, 1:52 pm
  nga Zelda


  Përshëndetje!
  E gjithë kjo tingëllon më mirë për të mirë, por preferenca ime për j'avour nr 4, të mëkatit të lakmi!

  9 shkurt 2006, 1:57 pm
  nga clem


  Zelda thank you! ;-)

  9 shkurt 2006, 8:31 pm
  nga z. Daoudi


  Well ... I shtyrë kufiri deri në momentin e vendimit në dorë të fatit. Kjo kohë është tani.
  Në të vërtetë unë nuk e kanë vendosur të vet: "Unë bëra një shortlist prej 5 figura, dhe njeri i shtëpisë që bënë vendimin përfundimtar (me marrëveshje anyway tim, ne nuk duhet ta teproni!) .
  Zgjedhja ime është sjellë në numrat 4 & 5 për shembull i pretzels se Unë e di. Jo 8 i bërë mua me sytë e saj ajrore të hap oreksin. E kam gjetur të photo nr 19 shumë i bukur. Dhe nr 28 ka treguar kreativiteti i madh!
  Por tonë shkon në Dorian votave: 8!

  10 shkurt 2006, 12:16 am
  nga mimozë


  është mesnatë 13 Unë shpresoj që ju nuk dëshironi më tepër ... 25 të votoj! thank you again për botimin tim photo!

  10 shkurt 2006, 6:10 pm
  nga Papilles dhe Nxënësit


  5 Kështu edhe me një të posaçme të përmendet se për Dorian Graciane dhe (j ai bcoup hésité) dhe një të posaçme për Manue përmendur që persevered!

  Emri *

  * E-mail

  web site

  lënë një koment


  Lajmet e KKVKVK Pane Pugliese casareccio
 • Translator

 • Sipas mendimit tuaj për këtë blog

  I fundit në Die., 14:04

  Hess: dikush mund të më ndihmojë? Instant miellit atë si pluhur pjekje në SHBA?

  "Sipas mendimit tuaj Leave
 • Çfarë I'm Bërja ...

  Posting cicëroj ...

  Powered by Twitter Tools.

 • TwitterCounter për sandraavital @
 • Canon është shoku im

  Kek me arra dhe bajame lajthi Patates Rolls Melmesat financuesve w / Caramelized i zier pa lëvozhgë Pears 1 / 3 Summer çokollatë Kourabiethes Pets e Nonne 2 / 2
  Shiko më shumë photos>
 • Arkiva e

 • Referencat

 • DMBLGIT

  2. Përgjithshëm ngrënshmëri +
  ngrënshmëri
  origjinalitet
 • Online

 • Kush & Ku?


  Technorati Profile
 • Dhurata Idea • TasteSpotting

 • FEEDJIT Live Page Popullaritet

 • PageRank

 • Trouble është Digg prova falë caching nga wp Super Cache!